Drapak dla kota

Co warto sprawić swojemu kotu?

Posiadanie w domu kota potrafi być dla właściciela wyzwaniem. Chęć zapewnienia temu zwierzęciu wszystkiego co najlepsze czasami jest trudne, gdyż koty bywają często wybredne. Niektórzy kupują dziesiątki gadżetów i zabawek, którymi zwierzak nawet się nie zainteresuje. Dowiedz się, co warto zakupić dla pupila, aby był szczęśliwy i codziennie było mu komfortowo w Twoim domu.

Podstawą jest drapak

Drapak dla kota sprawi, że Twój pupil będzie mógł naostrzyć swoje pazurki bez niszczenia przy tym mebli. Kotu takie narzędzie jest po prostu niezbędne. Obecne drapaki wyglądają bardzo atrakcyjnie i nie zajmują wiele miejsca, co sprawia, że można postawić je właściwie w każdym miejscu. Możesz zakupić wielopoziomowy drapak i ustawić go w specjalnie urządzonym kąciku zabaw dla kociaka.

Miejsce zabaw

Twój kot powinien dostać nieco własnej przestrzeni w domu. Urządź mu mały kącik, gdzie znajdą się różne dodatki specjalnie dla niego. Półeczki oraz wielopoziomowe drapaki to sprzęty, dzięki którym kot zaspokaja swą ciekawość. Można na nie wskakiwać, odpoczywać na nich, bawić się bez końca… Taki kącik to świetne miejsce, które Twój kot z pewnością pokocha.

Dla wygodnego snu…

Koty kochają wylegiwanie się długimi godzinami. Chociaż często decydują się na spanie w nietypowych miejscach, jak łóżko czy kanapa właściciela, albo jego biurko, Twojemu futrzakowi spodobać może się wygodne i miękkie posłanie. Pomyśl nad zakupem legowiska, które będzie dla niego dostatecznie duże i ustaw je w miejscu, w którym będzie mu się komfortowo spało. Nie zrażaj się, jeśli z początku kot będzie obchodził legowisko szerokim łukiem. Być może dopiero po pewnym czasie się do niego przekona.

Zaspokojenie potrzeby dzikiej zabawy

Wiele kotów codziennie ma ogromną potrzebę zabawy, tymczasem właściciel wychodzi na długie godziny z domu. Aby kot mógł się czymś zająć, powinien mieć kilka sprawdzonych zabawek, które zawsze go intrygują i pozwalają na długą i intensywną zabawę. Szczególnie poleca się te, które wydają dźwięki, np. szeleszczące piłeczki, za którymi kot może dziko biegać po całym mieszkaniu. Koty generalnie zainteresują się czymś, jeśli będzie to je ciekawić. Dobrze sprawdzają się zabawki, które się ruszają, np. nakręcane myszki albo światełko lasera. Tutaj jednak będzie już potrzebny właściciel.

Dzięki zapewnieniu kotu odpowiednich warunków do odpoczynku oraz zabawy z pewnością możesz liczyć na to, że będzie uszczęśliwiony. Z pewnością dopasujesz odpowiednie produkty do gustu swojego zwierzaka. Jeśli dodatkowo będziesz poświęcać mu uwagę i spędzać z nim czas, na pewno okaże Ci to, jak bardzo cieszy się z tego wszystkiego, co dla niego robisz.

Winter obraz autorstwa freepik - www.freepik.com